0 Comments

Ceny bitcoinów wzrosły w zeszłym tygodniu do 28000 USD, ale brakuje jednego kluczowego elementu rynku.

Gdzie jest sklep?

Dane sugerują, że kluczowy czynnik napędzający rynek kryptowalut od 2017 roku jeszcze nie wkroczył w okrutne królestwa niesławnej, niestabilnej i często rozdzierającej przestrzeni.

Usługa Analytics pochylać tweeted niedzielę, że „odsetki detaliczny nie wzrósł z powrotem”, pomimo cen Bitcoin Up osiągnięciu rekordowych poziomów i inne cryptocurrencies widząc cenę pompy w ciągu weekendu.

Powołując się na dane z Google Trends, skew stwierdził, że wyszukiwania detaliczne dla „Bitcoin” utrzymywały się na poziomie sprzed 2017 r., Kiedy to bitcoin wzrósł z poniżej 1200 USD do ponad 19 000 USD. Aktywa spadły o ponad 80% do poniżej 3500 USD na początku 2019 r., Po czym rynek ponownie się podniósł.

Instytucje są tutaj i chcą Bitcoina

Więc jeśli nie handel detaliczny, kto kupuje? Według danych skew są to instytucje. Dane dla instytucjonalnego zarządzającego funduszami Grayscale pokazały, że aktywa, którymi zarządza różne, popularne fundusze giełdowe osiągnęły w tym roku 16 miliardów dolarów.

GBTC, oferta firmy Bitcoin, odpowiada za 13 miliardów dolarów z samej tej wojny. Produkt jest sprzedawany w obrocie pozagiełdowym i jest bardzo płynnym rynkiem, na którym codziennie handluje się ponad 12 milionów USD. Każdy „udział” GBTC zawiera niewielką ilość spot Bitcoin, przy czym Skala szarości pobiera niewielką premię za tę wartość za tę wygodę.

Produkt oferowany przez Grayscale Investments jest jedną z nielicznych ofert Bitcoin w obrocie publicznym dla obywateli USA i zyskał popularność wśród szerszego pozytywnego sentymentu do Bitcoina wśród funduszy instytucjonalnych, firm technologicznych i rodzinnych biur w 2020 roku.

Niektórzy zarządzający funduszami, tacy jak Harris Kupperman z Praetorian Capital, twierdzą, że GBTC Grayscale odpowiada za znaczną część ruchu cen Bitcoin w 2020 roku. W blogu na początku tego roku, powiedział, że GBTC tworzy nieskończoną pętlę zakupu instytucji nabywających akcje, skala szarości miejscem zakupów Bitcoin na pokrycie tych akcji (jazdy w górę cen), a uczestnicy rynku dalej kupują więcej Bitcoin jako ruch w górę ceny.

Author

info@autismeactus.org